Antalya Psikiyatri Web Tasarım Projesi Künye ve Kullanılan Teknolojiler

“En mutlu düşten daha mutludur uyanmak” sloganıyla, web sitesi ziyaretçilerini karşılayan Antalya Psikiyatri Merkezi, adından da anlaşıldığı üzere Antalya’da hizmet vermektedir.

Sarvon® web tasarım ofisi ile 10 yıldan uzun süredir çalışmakta olan Antalya Psikiyatri Merkezi, aynı zamanda aylık ziyaretçi trafiği açısından da yıllardır rekoru kırılmayan müşterilerimiz arasında. Seo başarısı elbette çok yönlü ve istikrarlı bir çalışmanın sonucudur. Ancak bize iki madde söyleyin deseler biri Google’ın teknik kriterlerine uyumlu bir yazılım diğeri kaliteli içerik diye açıklardık.

Sarvon® web tasarım şirketi olarak 2007 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana formülü bize ait olan merkezi yazılım altyapımız ile web tasarım ve içerik yönetim sistemi konusunda hizmet vermekteyiz. Merkezi nitelikte olması sayesinde iyileştirme ve geliştirme hiç durmadan devam etti. Öyle bir seviyeye geldiki, çeşitli modüllerden oluşan, temiz bir url yapısına sahip, mobil uyumlu, seo uyumlu, hızlı, güvenli, çok dilli, çok temalı, çok yöneticili, bulut sunucu mimarisiyle entegre çalışan bir sisteme dönüştü. Böylece kendi meslektaşlarımıza yani bizim gibi hizmet vermekte olan web tasarım profesyonellerinin, grafikerlerin, reklam ajanslarının kullanımına açıldı. BulutPress® markasıyla tescil ettiğimiz web içerik yönetim yazılımımızı hem anahtar teslim web tasarım projeleri ürettiğimiz son kullanıcı müşterilerilerimize hem de bayilerimize sunmaktayız. Bayilerimizin, yazılımda css kodlara erişim yetkisi olması nedeniyle sadece hazır web site şablonları ile üretim yapmak zorunda olmadıklarını belirtelim. İsterlerse css kodlama bilgileri ile müşterilerine özel tasarım web sitesi hizmeti de sunabilirler. BulutPress®, özellikle hem grafik tasarım yeteneği hem de css kodlama bilgisine sahip olan reklam ajansları için üretim hızlarına ve iş kalitesine çağ atlatacak harika bir web sitesi bayilik platformudur. Bizim “web tasarım profesyonelleri” diye tabir ettiğimiz aslında tam olarak bu profile sahip reklam ajansları veya web tasarım ajanslarıdır. İş kalitesinden kastımız ise web tasarım projesini teslim ettikten sonra yıllarca müşteri memnuniyetini sürdürebilecekleri bir sisteme sahip olmalarıdır.

Peki... bütün bunlar aslında yazılımın merkezi niteliğinden dolayı ne kadar geliştiğini, bayilik sistemi ile bir web sitesi üretim fabrikasına dönüştüğünü ifade etmek için bir girişti. Asıl konu seo başarısı. Sarvon® web tasarım şirketi ile çalışan müşterilerin Google Arama Motoru başarısı neden yüksek? Biraz teknik gelebilir şimdi anlatacaklarımız ancak artık bütün dünya bunun peşinde koştuğu için herkes biraz webçi oldu :) Doktorlar, mimarlar, otelciler, avukatlar, iş insanları... kime denk gelseniz mutlaka web sitesi kurulumu ile ilgili bir deneyimi olmuş ve genellikle olumsuz deneyimler yüzünden hepsi en sonunda konular teknik bile olsa öğrenmek okumak zorunda bırakılmışlar.

Antalya Psikiyatri Merkezi, Web Sitesi Güvenlik Altyapısı

BulutPress® içerik yönetim sistemi ile hazırladığımız web sitemizde aldığımız güvenlik önlemlerinden bazıları şöyledir:

 • Amazon SSL ile tam kurallı bağlı Cloudflare SSL kullanılarak, ziyaretçi ile web sunucu mimarisi arasında güvenli HTTPS bağlantısı gerçekleştirildi.
 • Amazon WAF yani web uygulama firewall (ateş duvarı) servisi ile DDOS olmak üzere tüm dış saldırılar düzenli güncellenen ve BulutPress tarafından yönetilen kurallar ile koruma altına alındı.
 • Yoğun trafik artışları veya anlık talepler ile başa çıkabilmek için Amazon Load Balancer (yük dengeleyici) ile yoğun trafik talebi, çok sayıda amazon uygulama sunucusuna (Aws EC2) dağıtılır.
 • Amazon web services tarafından yönetilen ve güncellenen AWS Linux2 yazılım altyapısı, düzenli olarak güncellenerek güvenlik yapamaları uygulanır ve sistem sürekli güncel kalmaya devam eder.

Antalya Psikiyatri Merkezi, SEO Altyapısı

BulutPress® içerik yönetim sistemi ile geliştirilen antalya psikiyatri web sitemiz, içerik yönetim sisteminin sunduğu tüm SEO avantajlarını kullanmakta ve profesyonel SEO ekibimiz tarafından düzenli olarak zehirli backlink analizi yapılarak sitenin arama performansına zarar verebilecek olası zararlı bağlantılar kaldırılmaktadır. Seo başarısını elde etmek için manual backlink alımı hiç bir zaman yapılmamış, Antalya psikiyatri merkezi web sitemize gelen tüm backlinkler konuyla ilgili site yöneticileri tarafından editöryal olarak, kendi istekleri ile içeriklerini organik olarak zenginleşirmeleri neticesinde gelişmiştir.

Web Sitemizde Kullanılan Bulutpress® İçerik Yönetim Sistemi Modülleri

Antalya psikiyatri web sitemizin 2022 tarihi itibariyle kullandığı CMS modülleri aşağıdaki gibidir. Bu modüllere ek olarak editörlerimiz ihtiyaç duydukça tüm modüllerden faydalanabilmekte ve web sitemize, kullanıcıya faydası olacak zengin içerikler ile katkı sağlamaya devam etmektedir.

 • 6 Adet Menü Modülü
 • 2 Adet Esnek İçerik Modülü
 • 1 Adet Form Modülü
 • 4 Adet Grup İçerik Modülü
 • 2 Adet Büyüyen Resim Galerisi
 • 1 Adet Serbest Kod Modülü
 • 1 Adet Logo Modülü
 • 1 Adet Gelişmiş Resim Animasyonu
 • 1 Adet Çerez Uyarısı Modülü

Müşteri Görüşleri

Web sitesi altyapısını yani içerik yönetim sistemini sürekli geliştirdikleri, güvenlik ve bakımını sağladıkları için BulutPress® markasını gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.

Uz. Dr. Aykut ULUHAN