Antalya Psikiyatri Merkezi

Çalışma Prensibimiz

Ruh Sağlığı alanında en iyi hizmet; koruyucu hizmetlerde danışmanlık sürecinden başlayan, tanılama ve tedavi basamağında psikoterapiler ve farmakoterapiler (ilaç tedavileri) ile devam eden bir ekip çalışması gerektirir. Antalya Psikiyatri Merkezi olarak amacımız; bireyin kendini tanıması ile ruhsal iyilik halini elde etmek ve iyilik halini sürdürmeye yardımcı olmak üzere iyi bir ruh sağlığı eğitimi vermek ve en uygun tedavi hizmetlerini sunmak. Biz de bu bilinçle antalya Psikiyatri ve Psikoterapi birimimiz ve Kurumsal ve Bireysel Psikolojik Danışma ünitemizde uzman bir ekiple ( psikiyatrist, psikolog, aile danışmanı ) koordinasyon halinde hizmet sunmaktayız. Kurumumuz geniş kapsamlı bir ruh sağlığı hizmeti uygulamasıyla psikolojik check-up, tedavi, psikoterapi, hipnoterapi ve psikolojik danışma merkezi ve İstanbul Psikoterapi Enstitüsü'nün Antalya, Akdeniz bölge temsilcisidir.

Antalya Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezimizde; Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Emine Filiz Uluhan ruhsal muayene görüşmesi yapar. Tedavi edici hizmetleri duruma göre yalnız psikoterapi ya da hem psikoterapi hem de ilaç tedavisi şeklinde uygular. Tanılama aşamasından itibaren tedavi basamaklarını bireyle birlikte alınan kararla düzenler ve uygulamaya geçer. Psikoterapi çalışmalarında yerine göre kendisi sürdürür, yerine göre ekipteki terapistlere yönlendirerek tedavinin devamını sağlar. Danışmanlık birimimizdeki terapistlere yönlendirme yapıldığında psikoterapiye devam ettiğiniz sürede ruhsal muayeneniz Uzman Doktor Emine Filiz Uluhan tarafından yürütülür.

Tüm terapi hizmetlerimizde kapsayıcılık temel yaklaşımımızdır. Bireysel terapi, grup terapileri, aile terapisi, evlilik terapisi, çift terapisi ve cinsel terapi alanlarında öncelikle Bütüncül Psikoterapi (Davranışçı Terapi, Bilişsel Terapi, Psikodinamik Psikoterapi, Varoluşçu Psikoterapi) yöntemi uygulanır. Aynı zamanda hipnoz uygulamaları ile hipnoterapi, katatimi, EMDR uygulamaları kullanılır.